Menu
RSS

მსოფლიოს საფეხბურთო ჩემპიონატი

14 ივნისს რუსეთში მსოფლიოს საფეხბურთო ჩემპიონატი აიღებს სტარტს. ახლავე შეიძლება ითქვას, რომ წინ თვალსასეირო სანახაობა გველის და ფეხბურთის გულშემატკივრები უკვე ემზადებიან. რუსეთის ეკონომიკა კი, დაწესებული სანქციების ფონზე, შვებით ამოისუნთქებს. თავად განსაჯეთ, ოფიციალური მონაცემებით, 31 ნაკრებს რუსეთის სხვადასხვა ქალაქებში 50 ათასზე მეტი (თითოეულ ნაკრებზე) გულშემატკივარი ჩაჰყვა, ანუ მთლიანობაში, მხოლოდ გულშემატკივართა რაოდენობით, რუსეთის ბიუჯეტში რამდენიმე მილიარდი დოლარის შედინებას ელიან, მთლიანობაში კი ეჭვი აქვთ, რომ ამ ერთი თვის განმავლობაში, რუსეთის ბიუჯეტი 200 მილიარდით შეივსება, რაც საკმაოდ სოლიდური თანხაა.

 

A ჯგუფი

რუსეთი 

საუდის არაბეთი 

ეგვიპტე 

ურუგვაი 

კალენდარი: 

4 ივნისი 19:00. მოსკოვი. “ლუჟნიკები”. რუსეთი _ საუდის არაბეთი 

15 ივნისი 16:00. ეკატერინბურგი. ეგვიპტე _ ურუგვაი 

19 ივნისი 22:00. პეტერბურგი. რუსეთი _ ეგვიპტე 

20 ივნისი 19:00. როსტოვი. ურუგვაი _ საუდის არაბეთი 

25 ივნისი 18:00. სამარა. ურუგვაი _ რუსეთი 

25 ივნისი 18:00. ვოლგოგრადი. საუდის არაბეთი _ ეგვიპტე 

B ჯგუფი 

პორტუგალია 

ესპანეთი 

მაროკო 

ირანი 

კალენდარი: 

15 ივნისი 19:00. პეტერბურგი. მაროკო _ ირანი 

15 ივნისი 22:00. სოჭი. პორტუგალია _ ესპანეთი 

20 ივნისი 16:00 მოსკოვი. “ლუჟნიკები”. პორტუ¬გალია _ მაროკო 

20 ივნისი 22:00. ყაზანი. ირანი _ ესპანეთი 

25 ივნისი 22:00. სარანსკი. ესპანეთი _ მაროკო 

25 ივნისი 22:00. კალინინგრადი. ირანი _ პორ¬ტუგალია 

C ჯგუფი 

საფრანგეთი 

ავსტრალია 

პერუ 

დანია 

კალენდარი: 

16 ივნისი 14:00. ყაზანი. საფრანგეთი _ ავსტრა¬ლია 

16 ივნისი 20:00. სარანსკი. პერუ _ დანია 

21 ივნისი 16:00. ეკატერინბურგი. საფრანგეთი _ პერუ 

21 ივნისი 19:00. სამარა. დანია _ ავსტრალია 

26 ივნისი 18:00. მოსკოვი. “ლუჟნიკები”. დანია _ საფრანგეთი 

26 ივნისი 18:00. სოჭი. ავსტრალია _ პერუ 

D ჯგუფი 

არგენტინა 

ისლანდია 

ხორვატია 

ნიგერია 

კალენდარი: 

16 ივნისი 17:00. მოსკოვი. “სპარტაკი”. არგენტინა _ ისლანდია 

16 ივნისი 23:00. კალინინგრადი. ხორვატია _ ნიგერია 

21 ივნისი 22:00. ნიჟნი ნოვგოროდი. არგენტინა _ ხორვატია 

22 ივნისი 19:00. ვოლგოგრადი. ნიგერია _ ის¬ლანდია 

26 ივნისი 22:00. პეტერბურგი. ისლანდია _ ხორ¬ვატია 

26 ივნისი 22:00. როსტოვი. ნიგერია _ არგენტინა 

E ჯგუფი 

ბრაზილია 

შვეიცარია 

კოსტა რიკა 

სერბეთი 

კალენდარი: 

17 ივნისი 16:00. სამარა. კოსტა რიკა _ სერბეთი 

17 ივნისი 22:00. როსტოვი. ბრაზილია _ შვეი¬ცარია 

22 ივნისი 16:00. პეტერბურგი. ბრაზილია _ კოსტა რიკა 

22 ივნისი 22:00. კალინინგრადი. სერბეთი _ შვეი¬ცარია 

27 ივნისი 22:00. მოსკოვი. “სპარტაკი”. შვეიცარია _ კოსტა რიკა 

27 ივნისი 22:00. ნიჟნი ნოვგოროდი. სერბეთი _ ბრაზილია 

F ჯგუფი 

შვედეთი 

სამხრეთ კორეა 

გერმანია 

მექსიკა 

კალენდარი: 

17 ივნისი 19:00. მოსკოვი. “ლუჟნიკები”. გერმანია _ მექსიკა 

18 ივნისი 16:00. ნიჟნი ნოვგოროდი. შვედეთი _ სამხრეთ კორეა 

23 ივნისი 19:00. სოჭი. გერმანია _ შვედეთი 

23 ივნისი 22:00. როსტოვი. სამხრეთ კორეა _ მექსიკა 

27 ივნისი 18:00. ყაზანი. მექსიკა _ შვედეთი 

27 ივნისი 18:00. ეკატერინბურგი. სამხრეთ კორეა _ გერმანია 

G ჯგუფი 

ბელგია 

ინგლისი 

ტუნისი 

პანამა 

კალენდარი: 

18 ივნისი 19:00. სოჭი. ბელგია _ პანამა 

18 ივნისი 22:00. ვოლგოგრადი. ტუნისი _ ინგლისი 

23 ივნისი 16:00. მოსკოვი. “სპარტაკი”. ბელგია _ ტუნისი 

24 ივნისი 16:00. ნიჟნი ნოვგოროდი. ინგლისი _ პანამა 

28 ივნისი 22:00. კალინინგრადი. პანამა _ ტუნისი 

28 ივნისი 22:00. სარანსკი. ინგლისი _ ბელგია 

H ჯგუფი 

პოლონეთი 

კოლუმბია 

სენეგალი 

იაპონია 

კალენდარი: 

19 ივნისი 16:00. მოსკოვი. “სპარტაკი”. პოლონეთი _ სენეგალი 

19 ივნისი 19:00. სარანსკი. კოლუმბია _ იაპონია 

24 ივნისი 19:00. ეკატერინბურგი. იაპონია _ სენ¬ეგალი 

24 ივნისი 22:00. ყაზანი. პოლონეთი _ კოლუმბია 

28 ივნისი 18:00. ვოლგოგრადი. იაპონია _ პო¬ლონეთი 

28 ივნისი 18:00. სამარა. სენეგალი _ კოლუმბია 

1/8-ფინალი 

30 ივნისი. 18:00. C1 – D2 

30 ივნისი. 22:00. A1 – B2 

1 ივლისი. 18:00. B1 – A2 

1 ივლისი. 22:00. D1 – ჩ2 

2 ივლისი. 18:00. E1 – F2 

2 ივლისი. 22:00. G1 – H2 

3 ივლისი. 18:00. F1 – E2 

3 ივლისი. 22:00. H1 – G2 

¼-ფინალი 

6 ივლისი. 18:00. C1/D2 – A1/B2 (1) 

6 ივლისი. 22:00. E1/F2 – G1/H2 (2) 

7 ივლისი. 18:00. F1/E2 – H1/G2 (3) 

7 ივლისი. 22:00. B1/A2 – D1/C2 (4) 

1/2ფინალი 

10 ივლისი. 22:00. 1 – 2 

11 ივლისი. 22:00. 3 – 4 

მე-3 ადგილი 

14 ივლისი, 18:00 საათი 

ფინალი 

15 ივლისი, 19:00 საათი

მსგავსი

დაბრუნება დასაწყისში