9-დან 15 ოქტომბრამდე, საქართველოს მასშტაბით, იმართება ახალი, ყოველწლიური, ღვინის ფესტივალი „ღვინის დღეები საქართველოში“.
---
ფესტივალის სრული პროგრამა:
9 ოქტომბერი
თელავი/ერეკლე მეფის სასახლის ეზო
15:00–20:00 ქართული ღვინის დეგუსტაცია და გამოფენა-გაყიდვა.
15:00–20:00 კვების სივრცე: დედას პური, მწვადი, ყველი, თაფლი, ტყლაპი, ჩურჩხელა; ადგილობრივი მზარეულების მიერ დამზადებული ტრადიციული კერძების დაგემოვნება.
15:00–18:00 მასტერკლასები: პურის ცხობა; ჩურჩხელების ამოვლება; ჭაჭის გამოხდა.
15:00–15:30 კოსტიუმირებული მსახიობების მსვლელობა.
15:00–18:00 ღვინით ხატვის მასტერკლასები.
16:30–17:00 კოსტიუმირებული მსახიობების მსვლელობა.
15:00–18:00 კერამიკის მოხატვის მასტერკლასები.
15:00–20:00 ექსკურსიები თელავის მარნებში.
15:00–20:00 ინტერაქტიული გამოფენა „8000-წლიანი უწყვეტი ტრადიცია“.
16:00–17:00 ქართული სუფრა ქალაქური სიმღერების აკომპანიმენტით.
17:00–18:00 მუსიკალური პროგრამა „ბალადა და ღვინო“ - ნოდარიკო ხუციშვილის ბენდი.
18:30–19:00 კოსტიუმირებული მსახიობების მსვლელობა.
20:00 დასკვნითი გალა კონცერტი.
ბათუმი/ბულვარი, თეთრი სვეტების მიმდებარე ტერიტორია
15:00–20:00 ქართული ღვინის დეგუსტაცია და გამოფენა-გაყიდვა.
15:00–20:00 კვების სივრცე: აჭარული ხაჭაპური; ჭაჭის გამოხდა და დაგემოვნება; მწვადი, ყველი, თათარა, თაფლი, ტყლაპი, ჩურჩხელა.
15:00–18:00 მასტერკლასები: აჭარული ხაჭაპურის ცხობა, ჩურჩხელების ამოვლება, ჭაჭის გამოხდა; შეფ-მზარეულების მიერ მომზადებული ტრადიციული კერძები.
15:00–18:00 ღვინის კოქტეილების შექმნა და დეგუსტაცია.
15:00–18:00 ხატვის მასტერკლასები.
15:00–18:00 კერამიკის მოხატვის მასტერკლასები.
20:00 კონცერტი - ანსამბლი „ფორტე“, თემურ თათარაშვილი, ლიზა ბაგრატიონი.
ბორჯომი/ცენტრალური ისტორიული პარკი
15:00–20:00 ქართული ღვინის დეგუსტაცია და გამოფენა-გაყიდვა.
15:00–20:00 მესხური ყველისა და პურის დეგუსტაცია; ქართული საკვები პროდუქტების გამოფენა-გაყიდვა.
15:00–20:00 სამახსოვრო სუვენირების გამოფენა-გაყიდვა.
15:00–20:00 მრავალფეროვანი კერძების სივრცე.
15:00–18:00 მასტერკლასები: პურის ცხობა; ჩურჩხელების ამოვლება; ფელამუშის მომზადება.
15:00–16:00 ქართული სუფრა და სუფრის ტრადიციები; საუბრები და ისტორიები საქართველოს წარსულიდან, თემა "ქართული ღვინო".
15:00–17:00 ქალაქური სიმღერები.
15:00–19:00 კოსტიუმირებული „მოსიარულე“ მუსიკალური ორკესტრი.
15:00–18:00 საბავშვო შემეცნებითი აქტივობები; ხელნაკეთი სამახსოვრო სუვენირების დამზადება; შემეცნებითი თამაში - „ქართული ღვინის ისტორია“.
16:00–17:00 მასტერკლასი: ღვინის სახეობები და კერძების შეხამება; ღვინის დეგუსტაცია და შემეცნებითი საუბარი მოწვეულ სპეციალისტთან ერთად.
15:00–20:00 გამოფენა/ინსტალაცია - „8000-წლიანი უწყვეტი ტრადიცია“.
18:00-19:00 მუსიკალური პროგრამა: სოფო გელოვანი, მაგდა ნიკოლეიშვილი, სალომე ბაკურაძე, ნოდიკო ტატიშვილი.
19:00-20:15 კონცერტი - ჯგუფი „ოჩოს ქოხი“.
თბილისი/ალექსანდრეს ბაღი
15:00–20:00 ორმოცდაათზე მეტი ქართული ღვინის კომპანიის პროდუქციის გამოფენა-გაყიდვა და ღვინის დეგუსტაცია.
15:00–20:00 თბილისის რესტორნებისა და ცნობილი შეფების ინდივიდუალური კვების ობიექტები; გრილი, მაყალი და ღვინოსთან დასაგემოვნებელი ხორც-პროდუქტების კერძები; ღვინის ხემსის კუთხე.
15:00-20:00 სუვენირების კუთხე.
15:00-20:00 საბავშვო გასართობი სივრცეები: სახის თემატური მოხატვა, ღვინის ხელნაკეთი ნივთების დამზადება, თაბაშირის ფიგურების შეღებვა, ყურძნის ჯიშების ამოცნობის მასტერკლასი, ქვევრის გოლფი, ოჩოფეხა კინტოები.
15:00-20:00 თიხის დამუშავების გაკვეთილები: ნაკეთობების შექმნა, ღვინის ფიალების და დოქების დამზადება; თიხის ჭურჭლის მოხატვა.
15:00-20:00 საგამოფენო სივრცე - „8000-წლიანი უწყვეტი ტრადიცია“.
16:00-17:00 კალიგრაფის მასტერკლასი: ღვინის დღეების სიმბოლოებისა და ღვინის თემატიკის ღია და მისალოცი ბარათების შექმნა.
16:00-17:00 სომელიეს მასტერკლასი.
17:00-18:00 ესმა კუნჭულიას ლექცია-,,ღვინოსთან შესატყვისი კერძები“
15:00-18:30 მუსიკალური ნომრები.
18:30-19:45 კონცერტი - მუსიკალური ბენდი „შერეკილები“.
20:00–21:00 კონცერტი - „Kilagges“.
მარნეული/ძეგლის „კიდევაც დაიზრდებიან“ მიმდებარე სკვერი
15:00–20:00 ქართული ღვინის დეგუსტაცია და გამოფენა-გაყიდვა.
15:00–20:00 კვების სივრცე: თონის პური, მწვადი, ქართული ნუგბარი.
15:00–19:00 მასტერკლასები: პურის ცხობა, ჩურჩხელების ამოვლება, ჭაჭის გამოხდა.
17:00–17:10 მოძრაობის თეატრის წარმოდგენა „წიპწიდან ქვევრამდე“.
15:00–18:00 კერამიკის მოხატვის მასტერკლასები.
15:00–20:00 შემეცნებითი გამოფენა „8000-წლიანი უწყვეტი ტრადიცია“.
20:00 კონცერტი - აჩიკო ნიჟარაძე, ნათია პერანიძე და მარიკა ოსიტაშვილი; ჯგუფი „ნიუტონი“.
მცხეთა/თეატრონის მიმდებარე ტერიტორია
15:00-20:00 საფესტივალო თემა: ღვინო და კინო-მუსიკა.
15:00-21:00 ქართული ღვინის დეგუსტაცია, ქართული ღვინოების გამოფენა- გაყიდვა.
15:00-21:00 სუვენირების გამოფენა-გაყიდვა.
15:00-21:00 შემეცნებითი საგამოფენო სივრცე - „ქართული ღვინის ისტორია“.
15:00-21:00 ქართული ტრადიციული კოსტიუმების გამოფენა.
16:00-20:00 ქართული კულინარია: დედას პური; მწვადი; ჩურჩხელა; ქართული ნუგბარი; ყველი.
15:30-16:00 მუსიკალური წარმოდგენა: კვარტეტი „ჰანგები“.
15:30-18:00 ქეთი დავლიანიძის კერამიკის მოხატვის მასტერკლასი.
18:00-19:00 მუსიკალური წარმოდგენა: კვარტეტი „ჰანგები“.
20:00 კონცერტი - ნატო გელაშვილი და ძმები ჭოხონელიძეები.
ოზურგეთი/სამკუთხა სკვერი
15:00–18:00 ქართული ღვინის დეგუსტაცია და გამოფენა-გაყიდვა.
15:00–18:00 ყურძნის დაწურვა; ჭაჭის გამოხდა; პურის ცხობა; ჩურჩხელების ამოვლება; მწვადით გამასპინძლება.
16:30–17:30 ქართული სუფრა და ფოლკლორი.
15:00–20:00 ღია კაფეტერია.
15:00–17:00 თიხაზე ძერწვის მასტერკლასი.
15:00–16:00 სახალისო აქტივობები ბავშვებისთვის.
19:00–21:00 კონცერტი - ანსამბლი ,,აფხაზეთი“.
ქუთაისი/ცისფერყანწელების ქუჩა
14:00–20:00 იმერული ღვინის დეგუსტაცია და გამოფენა-გაყიდვა.
14:00–17:00 კულინარიული მასტერკლასი მანჯისთან ერთად.
14:00–20:00 ფელამუშის დამზადება; ჩურჩხელების ამოვლება; ჭაჭის გამოხდა.
14:00–20:00 ხელნაკეთი ნივთების დამზადების მასტერკლასი.
14:30/16:30 / 18:00 - DJ Levi Love Disco.
17:00–20:00 გაცოცხლებული ფიროსმანის ნახატი.
17:00–20:00 მიმების წარმოდგენა.
17:00–20:00 ტრადიციული იმერული სუფრა.
17:00–20:00 ინსტალაცია - „8000-წლიანი უწყვეტი ტრადიცია“.
17:00–20:00 ფოტო-კუთხე „ქვევრი“.
20:00 სუხიშვილების კონცერტი „ქარაბშა“.
10 ოქტომბერი
ამბროლაური/კულტურის სახლის უკან მდებარე სკვერი
15:00-18:00 ქართული ღვინის დეგუსტაცია; ლიმონათის კუთხე; კვების სივრცე.
15:00-18:00 მინიატურული ქვევრისა და ღვინის ბოთლების მოხატვა; ხეზე ამოწვის მასტერკლასი და სხვადასხვა სახალისო აქტივობა.
15:00-19:00 ეროვნულ სამოსში გამოწყობილი მსახიობების მსვლელობა.
16:00-17:00 - ჭაჭის გამოხდა; ჩურჩხელების ამოვლება.
17:00-20:30 - ღვინის ბარი - ღვინის კოქტეილების კუთხე.
17:00-18:30 - მუსიკალური პროგრამა: ჯაზ-ბენდი.
19:00-20:30 - კონცერტი - „ნონსტოპი“.
გორი/შადრევანის სკვერი
15:00–20:00 ქართული ღვინის დეგუსტაცია და გამოფენა-გაყიდვა.
15:00–20:00 კვების სივრცე: დედას პური, მწვადი, ყველი, თაფლი, ტყლაპი, ჩურჩხელა; ადგილობრივი მზარეულებისა და მოწვეული შეფის მიერ მომზადებული ტრადიციული კერძების დაგემოვნება.
15:00–18:00 მასტერკლასები: პურის ცხობა; ჩურჩხელების ამოვლება; ჭაჭის გამოხდა; ფელამუშის მომზადება.
15:00–18:00 თიხის მასტერკლასები.
15:30–16:00 კოსტიუმირებული მუსიკოსები გუდასტვირებით.
16:00–19:00 ცეკვის მასტერკლასები.
15:00–20:00 ექსკურსიები მარნებში.
15:00–19:00 მუსიკალური პროგრამა - ჯაზური კომპოზიციები და დიჯეი.
15:00–18:00 ინტერაქტიული საექსპოზიციო სივრცე - „უძველესი სასმისები“.
16:30–17:30 შეფ დიმიტრი შარაშიძისა და სომელიე ნიკა ხომასურიძის შოუ - ღვინისა და კერძების შეხამება.
18:00–18:30 ქართული სუფრა და გუდასტვირი.
19:00–20:00 მუსიკალური კომპოზიციები - ინსტრუმენტი - საქსაფონი.
20:00 კონცერტი - თბილისის ბიგბენდი - მარიკო ებრალიძე, მაია ბარათაშვილი, ნესტან ჯიბლაძე, ნინო გველესიანი, თემო საჯაია, მარი პავლიაშვილი, ზაურ შავგულიძე.
11 ოქტომბერი
ახალციხე/ახალციხის ციხე - რაბათი
17:00–20:00 ქართული ღვინის დეგუსტაცია და გამოფენა-გაყიდვა.
17:00–20:00 მესხური ყველისა და პურის დეგუსტაცია; გამოფენა-გაყიდვა.
17:00–20:00 სამახსოვრო სუვენირების გამოფენა-გაყიდვა.
17:00–20:00 კვების სივრცე მრავალფეროვანი კერძებით.
17:00–19:00 მასტერკლასები: პურის ცხობა; ჩურჩხელების ამოვლება; ფელამუში.
17:00–18:00 ქართული სუფრა და სუფრის ტრადიციები; საუბრები და ისტორიები საქართველოს წარსულიდან, თემა "ქართული ღვინო".
17:00–18:00 ქალაქური სიმღერები სპეციალურად მოწყობილ კაფეში.
17:00–20:00 კოსტიუმირებული „მოსიარულე“ მუსიკალური ორკესტრი.
17:00–19:00 საბავშვო შემეცნებითი აქტივობები; ხელნაკეთი სამახსოვრო სუვენირების დამზადება; შემეცნებითი თამაში „ქართული ღვინის ისტორია“.
17:00–18:00 მასტერკლასი: ღვინის სახეობები და კერძების შეხამება; ღვინის დეგუსტაცია და შემეცნებითი საუბარი მოწვეულ სპეციალისტთან ერთად.
17:00–20:00 გამოფენა/ინსტალაცია - „8000-წლიანი უწყვეტი ტრადიცია“.
17:00–19:00 მუსიკალური პროგრამა: ფოლკლორული ანსამბლი „მესხეთი“ და ნორვეგიელი მომღერალთა გუნდი „Sunnmøre Prosjektkor”.
19:00–20:00 კონცერტი - ანა ჟორდანია და ჯაზ-კვარტეტი - პროექტით „ჯაზი ღვინოსთან“.
დედოფლისწყარო/კულტურის სახლის მიმდებარე სკვერი
17:00–20:00 ქართული ღვინის დეგუსტაცია და გამოფენა-გაყიდვა.
17:00–20:00 კვების სივრცე: დედას პური; მწვადი, ყველი, თაფლი, ტყლაპი, ჩურჩხელა; ადგილობრივი მზარეულების მიერ მომზადებული ტრადიციული კერძები.
17:00–20:00 პურის ცხობა; ჩურჩხელის ამოვლება; ჭაჭის გამოხდა.
17:00–20:00 სპეციალურად მოწყობილი საცეკვაო სცენა ცეკვის გაკვეთილებისთვის.
17:00–20:00 საბავშვო გასართობი სივრცე.
17:00–19:00 ფარული დეგუსტაცია - სამოყვარულო ღვინის კონკურსი.
17:00–20:00 შემეცნებით-ისტორიული საგამოფენო სივრცე - ქართული ღვინის ისტორია.
17:00–18:00 ქართული სუფრა ქალაქური სიმღერების აკომპანიმენტით.
18:00–19:00 მუსიკალური პროგრამა: ზუკა ხუციშვილი ბენდით.
19:00–20:00 კონცერტი - დუეტი ჯორჯია.
თერჯოლა/დ. კლდიაშვილის სახელობის სკვერი
17:00–20:00 იმერული ღვინის დეგუსტაცია და გამოფენა-გაყიდვა.
17:00–20:00 კვების სივრცე: მწვადი, ყველი, თაფლი, ჩურჩხელა. ადგილობრივი მზარეულების ტრადიციული კერძები.
17:00-20:00 სუვენირების კუთხე.
17:00-20:00 საბავშვო გასართობი სივრცეები: სახის თემატური მოხატვა, ღვინის ხელნაკეთი ნივთების დამზადება, თაბაშირის ფიგურების შეღებვა, ყურძნის ჯიშების გამოცნობა, ქვევრის გოლფი, ოჩოფეხა კინტოები, ფიალების და დოქების დამზადების გაკვეთილები; თიხის ჭურჭლის მოხატვის გაკვეთილები.
17:00-20:00 საგამოფენო სივრცე - „8000-წლიანი უწყვეტი ტრადიცია“.
17:00–20:00 პურის ცხობა; ჩურჩხელების ამოვლება; ჭაჭის გამოხდა.
17:00-20:00 ქართული სუფრა ქალაქური სიმღერების აკომპანიმენტით.
19:00-21:15 კონცერტი - ანსამბლი შვიდკაცა; რანინა; გუფი ლენდი.
12 ოქტომბერი
ლაგოდეხი/ნაკრძალის ცენტრალური შესასვლელი
17:00-20:00 საფესტივალო თემა: ღვინო და კინო-მუსიკა.
17:00-21:00 ქართული ღვინის დეგუსტაცია, ქართული ღვინოების გამოფენა-გაყიდვა.
17:00-21:00 სუვენირების გამოფენა-გაყიდვა.
17:00-21:00 შემეცნებითი საგამოფენო სივრცე - „ქართული ღვინის ისტორია“.
17:00-21:00 ქართული ტრადიციული კოსტიუმების გამოფენა.
17:00-20:00 ქართული კულინარია: დედას პური; მწვადი; ჩურჩხელა; ქართული ნუგბარი; ყველი.
17:30-18:00 მუსიკალური წარმოდგენა: ნეკა სეფისკვერაძე და “ჩვენი კვარტეტი”.
17:30-20:00 ქეთი დავლიანიძის კერამიკის მოხატვის მასტერკლასი.
18:30-19:00 მუსიკალური წარმოდგენა: ნეკა სებისკვერაძე და „ჩვენი კვარტეტი“.
20:00 კონცერტი - ი. სუხიშვილის და ნ. რამიშვილის სახელობის ქართული ნაციონალური ბალეტის სახელმწიფო აკადემიური დასი - ტრადიციული პროგრამა.
სიღნაღი/სიღნაღის ბულვარი
15:00–20:00 ქართული ღვინის დეგუსტაცია და გამოფენა-გაყიდვა.
15:00–20:00 კვების სივრცე: დედას პური; მწვადი; ყველი; თაფლი; ტყლაპი; ჩურჩხელა; ადგილობრივი მზარეულების მიერ დამზადებული ტრადიციული კერძები.
15:00–18:00 პურის ცხობა; ჩურჩხელების ამოვლება; ჭაჭის გამოხდა.
15:00–15:30 კოსტიუმირებული მსახიობების მსვლელობა.
15:00–18:00 კერამიკაზე მოხატვის მასტერკლასები.
16:30–17:00 კოსტიუმირებული მსახიობების მსვლელობა.
15:00–20:00 ექსკურსიები სიღნაღის მარნებში.
15:00–20:00 შემეცნებითი ინტერაქტიული გამოფენა - „8000-წლიანი უწყვეტი ტრადიცია“.
18:30–19:00 კოსტიუმირებული მსახიობების მსვლელობა.
20:00 კონცერტი: ქართული ღვინის მელოდიები (ნუკრი კაპანაძე, აჩიკო ბერიძე, სოფო ხალვაში, ანი კეკუა, საბა კემულარია, სანდრო კობახიძე, ანუკი ცქვიტინიძე, გელა დონაძე, სოფო პაპუაშვილი, თემურ ყვითელაშვილი).
ცაგერი/ლადო ასათიანის სახელობის სკვერი
17:00–20:00 ქართული ღვინის დეგუსტაცია და გამოფენა-გაყიდვა.
17:00–20:00 ყურძნის დაწურვა; ჭაჭის გამოხდა; პურის ცხობა; ჩურჩხელების ამოვლება; მწვადი.
17:30–18:30 ქართული სუფრა და ფოლკლორი.
17:00–20:00 ღია კაფეტერია.
17:00–19:00 თიხაზე ძერწვის მასტერკლასი.
17:00–19:00 საბავშვო გასართობი აქტივობების სივრცე.
19:00–20:30 კონცერტი - ფოლკლორი ანსამბლი ,,შარა“.
13 ოქტომბერი
ბაღდათი/მერიის მიმდებარე სკვერი
17:00–21:00 იმერული ღვინის დეგუსტაცია და გამოფენა-გაყიდვა.
17:00–21:00 კვების სივრცე: მწვადი, ყველი, თაფლი, ჩურჩხელა. ადგილობრივი მზარეულების ტრადიციული კერძები.
17:00–21:00 ღვინის დღეების სუვენირების კუთხე
17:00–21:00 საბავშვო გასართობი სივრცეები: სახის თემატური მოხატვა; ღვინის ხელნაკეთი ნივთების დამზადება; თაბაშირის ფიგურების შეღებვა; ყურძნის ჯიშების გამოცნობა; ქვევრის გოლფი; ოჩოფეხა კინტოები; ფიალების, დოქების დამზადების და თიხის ჭურჭლის მოხატვის მასტერკლასი.
17:00–21:00 საგამოფენო სივრცე - „ქართული ღვინის ისტორია“.
17:00–21:00 პურის ცხობა; ჩურჩხელების ამოვლება; ჭაჭის გამოხდა.
17:00–19:00 ქართული სუფრა ქალაქური სიმღერების აკომპანემენტით.
19:00–21:00 კონცერტი - ნოდარიკო ხუციშვილი და ბენდი; რანინა; ანსამბლი შვიდკაცა.
მარტვილი/ჭყონდიდელის ძეგლის მიმდებარე ტერიტორია
17:00-18:00 ქართული ღვინის დეგუსტაცია; ლიმონათის კუთხე; კვების სივრცე.
17:00-18:00 მინიატურული ქვევრისა და ღვინის ბოთლების მოხატვა; ხეზე ამოწვის გაკვეთილები და სხვადასხვა სახალისო აქტივობა.
17:00-19:00 ეროვნულ სამოსში გამოწყობილი მსახიობების მსვლელობა.
18:00-19:00 ჭაჭის გამოხდა; ჩურჩხელების ამოვლება.
17:00-20:30 ღვინის ბარი, ღვინის კოქტეილების კუთხე.
17:00-18:30 მუსიკალური პროგრამა: დავით ილურიძის ბენდი.
19:00-20:30 კონცერტი: სალიო.
საგარეჯო/ცენტრალური მოედანი
17:00–20:00 კახური ღვინის დეგუსტაცია და გამოფენა-გაყიდვა.
17:00–20:00 კვების სივრცე.
17:00–19:00 კულინარიული მასტერკლასი მანჯისთან ერთად.
17:00–20:00 ღვინის დაწურვა საწნახელში, პურის ცხობა; ფელამუშის დამზადება; ჩურჩხელების ამოვლება; ჭაჭის გამოხდა.
17:00–20:00 ხელნაკეთი ნივთების დამზადების მასტერკლასი.
17:00–20:00 ფილმის „ღვინის ქურდები“ გაცოცხლება.
17:00–20:00 გაცოცხლებული ფიროსმანის ნახატი.
17:00–20:00 მიმების წარმოდგენა.
17:00–20:00 ტრადიციული კახური სუფრა და ქართული სიმღერა.
17:00–20:00 შემეცნებითი ინსტალაცია „8000-წლიანი უწყვეტი ტრადიცია“.
20:00 კონცერტი - „ალილო“ .
14 ოქტომბერი
ახმეტა/ახმეტის ტყე-პარკი, წყაროები
17:00–20:00 ქართული ღვინის დეგუსტაცია და გამოფენა-გაყიდვა.
17:00–20:00 კვების სივრცე: დედას პური; მწვადი, ყველი, თაფლი, ტყლაპი, ჩურჩხელა; ადგილობრივი მზარეულებისა და მოწვეული შეფის ტრადიციულ კერძები.
17:00–20:00 პურის ცხობა; ჩურჩხელების ამოვლება; ჭაჭის გამოხდა.
17:00–19:00 ინტერაქტიული გამოფენა „უძველესი სასმისები“.
17:00–20:00 ცეკვის მასტერკლასები.
17:00–20:00 ექსკურსიები მარნებში.
17:00–20:00 DJ - კინო-მუსიკა.
17:30–18:00 კოსტიუმირებული მუსიკოსების მსვლელობა.
18:00–19:00 შეფ დიმიტრი შარაშიძისა და სომელიე ნიკა ხომასურიძის შოუ - ღვინის და კერძების შეხამება.
19:00–20:00 ქართული სუფრა და მუსიკოსების წარმოდგენა.
20:00–21:00 კონცერტი - დათო ევგენიძე, მარიამ შენგელია, გიორგი მახარაშვილი, სანდრო კვაჭაძე.
ბოლნისი/კულტურისა და დასვენების პარკი
15:00–20:00 ქართული ღვინის დეგუსტაცია და გამოფენა-გაყიდვა.
15:00–20:00 კვების სივრცე: თონის პური; მწვადი; ქართული ნუგბარი.
15:00–19:00 პურის ცხობა; ჩურჩხელების ამოვლება; ჭაჭის გამოხდა.
15:00–18:00 კერამიკის მოხატვის მასტერკლასები.
15:00–20:00 შემეცნებითი გამოფენა - „8000-წლიანი უწყვეტი ტრადიცია“.
20:00–21:30 კონცერტი - სალიო.
15 ოქტომბერი
გურჯაანი/ახტალის პარკი
14:00-15:00 კოსტიუმირებული მსახიობების თეატრალიზებული მსვლელობა.
14:00-17:00 კულინარიული შოუ მოწვეულ შეფ-მზარეულებთან ერთად.
14:00–19:00 მასტერკლასები: პურის ცხობა; ჩურჩხელების ამოვლება; ქართული კერძების მომზადება; თიხის ქვევრის ამოყვანა; 3D ქვევრის დამზადება.
14:00-19:00 მუსიკალური პროგრამა: ქართული ხმები; გიგი პიანომენი; ნეკა სებისკვერაძე; აჩიკო ნიჟარაძე; დათო ნოზაძე; ნათია პერანიძე; ნინო გულიაშვილი; მარიკა ოსიტაშვილი; ნათია ქოროღლიშვილი; ლევან ყანდიაშვილი; ტატო გოდერძიშვილი.
14:00-17:00 საგამოფენო სივრცე.
14:00-18:00 საბავშვო შემეცნებითი და სპორტული აქტივობები.
15:00-16:00 საწნახელში ყურძნის დაწურვა.
14:00–21:00 ქართული ღვინის დეგუსტაცია და გამოფენა-გაყიდვა.
14:00-21:00 ხელნაკეთი ნივთების გამოფენა-გაყიდვა.
14:00-22:00 გასტრონომიული სივრცე.
18:00-22:00 კონცერტი: თამადა; ცაგარელი და მეგობრები; ნოდარიკო ხუციშვილი და ბენდი; Groove possession.
ყვარელი/ილია ჭავჭავაძის სახლ-მუზეუმი
15:00–20:00 ქართული ღვინის დეგუსტაცია და გამოფენა-გაყიდვა.
15:00–20:00 კვების სივრცე: ქართული დაფა; დედას პური; მწვადი; ყველი; ჩირი და ჩურჩხელა.
15:00–20:00 პურის ცხობა; ჩურჩხელების ამოვლება; ჭაჭის გამოხდა; თიხის ჭურჭლის მოხატვა; მინიატურული ქვევრების ძერწვა და მოხატვა.
15:00–20:00 გასართობი აქტივობების ზონა; ყვავილების კუთხე;
15:00–20:00 ილია ჭავჭავაძის მარნის დათვალიერება გიდის მეგზურობით; შემეცნებითი გამოფენა - „8000-წლიანი უწყვეტი ტრადიცია“.
15:30–20:00 მუსიკალური წარმოდგენა: ეთნო-ჯაზი: „სტუმრები’’, ‘’ურსა’’.
ზუგდიდი/ბოტანიკური ბაღი
15:00–20:00 ქართული ღვინის დეგუსტაცია და გამოფენა-გაყიდვა.
15:00–20:00 კვების სივრცე: დედას პური, მწვადი, ყველი, თაფლი, ტყლაპი, ჩურჩხელა; ადგილობრივი მზარეულები მიერ მომზადებული ტრადიციული კერძები.
15:00–18:00 პურის ცხობა; ჩურჩხელის ამოვლება; ჭაჭის გამოხდა; გებჟალიას მომზადების მასტერკლასი.
15:00–19:00 ქართული სუფრა ტრადიციული ქართული სიმღერის აკომპანიმენტით.
15:00–19:00 საბავშვო მასტერკლასების სივრცე.
16:00–18:00 ქართული სივრცე - მომღერალი ანა უზნაძეს აკომპანიმენტით.
16:00–18:00 ფარული დეგუსტაცია ღვინის სამოყვარულო კონკურსი.
15:00–20:00 შემეცნებითი საგამოფენო სივრცე „ქართული ღვინის ისტორია“.
20:00 გალა კონცერტი.